Czym jest wordpress

Czym jest WordPress?

  Czym jest WordPress? Najprościej powiedzieć, że WordPress to genialne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą posiadać swoją własną stronę internetową, jednak nie potrafią programować w językach takich jak php, html nie wspominając o bazach my sql, z pomocą tutaj przychodzi WordPress, posiadanie własnej strony internetowej jest możliwe i co niezmiernie ważne jest ona prosta w obsłudze.

Rozbudowane funkcjonalności pozwalają na konfigurację i dostosowanie strony do naszych potrzeb, zmiana wyglądu czy dodanie nowych funkcji jest łatwe nawet dla laika. Odbywa się to za pomocą instalacji wtyczek czy też szablonów graficznych. Dosłownie wystarczy kilka kliknięć żeby dodać nową funkcjonalność do naszej strony wgrywając odpowiedni dodatek.

Co to jest WordPress w takim razie?

Wobec tego czym jest WordPress? To system zarządzania treścią, tak zwany CMS. Ze względu na liczne dodatki (wtyczki), duży wybór szablonów i innych rozszerzeń sprawia że WordPress idealnie nadaje się do prowadzenia bloga, strony firmowej czy niewielkiego sklepu.

Podstawową zaletą WordPress jest to że zarządzanie nim, wprowadzanie nowych treści czy produktów bardzo przypomina pracę na popularnych edytorach tekstowych. Właściwie wystarczy napisać artykuł, dodać zdjęcia, opublikować i mamy gotową stronę naszej witryny internetowej.

Poniżej przykład panelu służącego do wprowadzania wpisu.

czym jest wordpress - dodawanie wpisu wordpress

Wtyczki do WordPress

WordPress oprócz podstawowej wersji posiada bardzo wiele wtyczek, które znacznie rozbudowują możliwości i funkcjonalność naszej strony internetowej. Wtyczki są zarówno darmowe jak i płatne.

Co dają takie wtyczki? Bardzo wiele, kilka przykładów wtyczek. Dzięki odpowiedniej wtyczce możemy na naszej stronie w prosty sposób zbudować mały sklep internetowy czy system rezerwacji wizyt u lekarza. Dzięki wtyczce można zbudować formularze kontaktowe i wiele innych przydatnych funkcji na stronę internetową.